Prosím hlásněte mi
TADY jsem tam jako Nimth soutežím s Robertem Pattisonem

Ztracená borderka Lea

24. března 2009 v 20:15 | Nimth de Gaya |  Borderka Lea
Je to krátké,nic mě potom už nenapadalo:(

NEKOPÍROVAT!ANI SE ZDROJEM!

Tady je obrázek jak by měla asi Lea vypadat.

Ztracená borderka Lea

Malá Lea rostla jako z vody, koupili si ji mladí manželé Bajcovi. Soňa chtěla psa se kterým by se mohla učastnit soutěží a Mike chtěl psa který mu bude pomáhat na ranči se stádem ovcí. Tak se rozhodli že si koupí fenku border kolie. Dlouho přemýšleli jakou barvu fenky by chtěli, až jednou narazili na štěňátka světle hnědé barvy. Zajeli se na mě podívat a zjistili, že jsou volné jen dvě fenky ale pouze jedna z nich k nim přišla. Manželé se dohodli s chovatelkou že si Leu, jak ji chovatelka pojmenovala, koupí a přijedou si pro ni. Za měsíc si pro malou Leu jeli.Soňa si ji vezla na klíně a už si plánovala jaký sport s ní bude dělat.Mike si zas plánoval jak Leu naučí nahánět ovce do stáda.

O rok později:
Lea sklízela na agility a v pasení jeden uspěch za druhým. Na výstavách si taky vedla báječně. Jedna rodina , která bydlela nedaleko od nich měla taky bocku ale psa, který vždy končil za Leou. Byli naštvaný na Bajcovi, protože ji nechtěli připustit s jejich psem Jasem. Nechápali že je Lea ještě mladá a že nemá dostatek ocenění na výstavách. Když se konal další závod v agility skončila Lea jako vždy na prvním místě a manželé Šajkovy byli zlostí bez sebe. Když dorazili domů měli plán už vymyšlený.Ukradnou leu na procházce s páníčkem. Druhý den šla ráno Lea s páníčkem ven.Manželé byli schováni za stádem ovcí a když se k nim Lea přiblížila chytli ji a přidrželi ji tlamu aby nemohla štěknout. Mike se tak vrátil sám domů a byl velmi smutný. Šajkovi byli rádi že mají tak vynikající fenu doma a že se nezjistí že ji ukradli. Už vyděli ty malé chlupáče a jaký za ně budou mít peníze. Nevěděli, že se Lea pere......
V noci převezli Leu s Jasem do staré stáje, kde bývali ovce. Dali jim vodu, jídlo a další věci. Bývalou stáj zamkli a odjeli. Lea se chtěla napít, ale Jas na ni vrčel a nechtěl ji k pití pustit. Fence se jeho chování nelíbylo a tak ho kousla do ucha. Jas ji to chtěl oplatit. Fenka mu uhla a pes narazil do zdi. Lea se po něm výhružně podívala a šla se konečně napít.
Druhý den, brzy ráno
U Šajkových nekdo zazvonil. Když otevřeli stál tam policista. Zeptal se jest-li neviděli fenku border kolie hnědé barvy. Odpověděli, že ne a že hledají svého psa stejného plemene ale černé barvy. Policista si zapsal potřebné údaje a odjel. Šajkovi nasedli do auta a jeli do staré stáje. Když otevřeli našli Jase ležet v koutě a Leu u pelechu. Naložili psi a odjeli za hranice, kde měli známé. Nechali tam Leu a s Jasem jeli na veterinu. Po cestě volali na policii, že psa našli ale zraněného. Lea mohla zůstat za hranicemi týden něž si ji museli vzít k sobě. Zavřeli ji do malého pokoje, kde měla jen jídlo a pití. Nebrali ji ven ani v noci. Lea tak měla plno energie, kterou neběla jak ze sebe dostat. Začala být neovladatelnou. Bajcovi chtěli mít fenku už doma, mohli jen doufat že se brzo vrátí a bude v pořádku. Přáli si aby se k ní chovali pěkně a aby Lea nic nezapoměla z toho co se naučila. Policie Jela kolem domu Šajkových a uviděli fenku, kterou hledali.....
Policie naložila Leu do auta a vezla ji na veterinu a pak k Bajcovím. Ty se na ni už moc těšili měli ji rádi a tak se nemohli dočkat až ji znovu uvidí. Když Lea vylezla z auta byla jiná. Našla k páničce ani k páníčkovi. Po tom co se ji stalo u Šajkových byla k lidem nedůvěřivá. bajcovi si tak museli získat její důvěru. Trvalo dlouho než jim začala Lea důvěřovat. Musela si zviknout na moc věcí, znovu se musela naučit všechny poveli a znovu trénovat agility. Po několika dnech začala znovu reagovat na poveli. S kusila pasení, které ji moc nešlo, protože ovce neviděla několik dní. Překážkám se sprvu vyhíbala.

Po několika dnech:
V městě se konala soutěž v agility a Lea byla přihlášena. Byl tam i Jas s páníčkem.Konečně přišla fenka na řadu, přeskočila všechny překážky a skončila na druhém místě.Před ní skončil krásný dvouletý pejsek borderky. I tak to bylo dobré na to že dlouhou dobu nezávodila. Lea byla také připravená na skoušky z pasení. Tam to taky dopadlo dobře a tak dostala plno dobrot a dárku.
A to je konec příběhu...... Haf Lea a Bess(borederka která skončila v agi před Leou)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama