Prosím hlásněte mi
TADY jsem tam jako Nimth soutežím s Robertem Pattisonem

4.Kapitola

19. dubna 2009 v 16:40 | Nimth de Gaya |  Stříbrné slunce
4.KAPITOLA
Sandkoela

Svítilo slunce a na nebi nebyl jediný mrak. Prošli jsme menší alejí a ocitli se na písčité pláži. Byl slyšet křik racků, kteří v moři hledali ryby. Vedl jsem ji ke svému oblíbenému místu. Tady jsem se nemusel bát žádného nebezpečí.
,,Tak co tomu řikáš?"zeptal jsem se ji
,,Je to tu nádherné, lepší než v Masai Raniuka."opověděla.
,,Je to moje oblíbená pláž, jsem tu sám sebou." Ovšem ne teď a s tebou, pomyslel jsem si. Christy také nad něčím přemýšlela, bylo to na ní vidět. Nechtěl jsem se ji ptát, ale nevdržel jsem to.
,,Nad čím uvažuješ?"opatrně jsem se zeptal.
,,Uvažovala jsem nad tím proč se bavíš se mnou. Mám pocit jako by mi většina holek záviděla."
,,Nevím proč se s tebou bavím, ale jseš jiná než ostatní."
,,Jiná? To nechápu?"
,,Ostatní holky mi připadají vlezlé. U tebe to je jiné."
,,Vlezlé.Čím?"
,,Když jsem se poprvé objevil ve škole, všichny holky se kolem nás shlukly. Od Kaje a Josua pak odešli, protože zjistily, že nejsou volní. Mě ten pokoj nedaly. Jo ať se předvádí, ale ony se předháněli v tom, který mě dřív zbalí a to mě neláká. Ty jsi jiná."
,,V čem jsem jiná?"zeptala se
,,Ty sama odmítáš kluky. Snaží se ti zalichotit a ty je odmítneš. "zarazil jsem se. Můj pohled upoutalo něco jiného. Za pláží rostly hustě stomy, někdo se tam pohnul. Sledovalo nás to. Christy si všimla mého výrazu, vylekal ji. Já věděl proč. Moje zorničky byli rozšířené, ne strachem, zvědavostí a touhou rozběhnout se to proskoumat. Nemohl jsem, kvůli mému tajemství a té stvůře dřímající v hlouby duše. Vylekal bych Christy ještě víc.
,,Nechceš si jít někam sednout?"zeptal jsem se ji v tichosti.
,,Tak jo.Co se stalo?"
Neodpověděl jsem. Odcházeli, aby jsme mohli najít nějkou restauraci nebo cukrárnu. Věděl jsem o jedné, která byla mezi studenty oblíbená. V restauraci jsme si sedli k volnému stolu, hodně daleko od lidí. Christy si objednala smaženou rybu. Rozkousala sousto a promluvila.
,,Co se stalo na pláži?"
,,Něco se hýbalo mezi stromy, mohlo to být nebezpečné"odpověděl jsem.
,,Proto se ti rozšířili zorničky?"
Byla moc všímavá.Budu si muset muset před ní dávat pozor, pomyslel jsem si.,,Ne, proto ne"
,,Tak proč?"zeptala se a dala si do ust další sousto.
,,To ti povím jindy." Vzpoměl jsem jsem si na toho tvora a jeho myšlenky. Tak krásná vůně, jaká škoda, že tam někdo je. Stihl bych je zabýt oba, najedl bych se dost abych dlohou dobu nemusel lovit. Zněli mi v uších jeho myšlenky.
,,Slibuješ?"
Kývl jsem na souhlas. ,,Co se stalo v Masai Raniuka?"zeptal jsem se ji.
,, Dobře jsme se bavili, než tam přišli oni."
,,Kdo?"
,,Saila a Samuel, jsou to sourozenci a žijí v rezervaci Masai Raniuka. Nějak přišla řeč na tvou rodinu.sam řekl, že tam tvoje rodina nechodí. Zajímalo mě proč a tak jsem se sním šla projít." odmlčela se. To slovo sním šla projít ve mě zbuzovalo divné pocity.
,,Zeptala jsem se ho proč.."pokračovala, ,, a on mi odpověděl, že jeho prapraprababička uzavřela dohodu s Leonardem Novocane. Ta dohoda zněla takto. Když rodina Novocane nebude lovit na uzemí rezervace Masai Raniuka nebude prozrazeno co jsou zač. Leonardo souhlasil a dodal, že nevstoupí ani na jejich uzemí, myslel tím rezervaci. Samova prapraprababička souhlasila. Víc mi neřekl"
,,Přemýšlela jsi o tom?"zeptal jsem se ji.
,,Ne nepřemýšlela.Nenapadlo mě to."
To je ale pěkné děvče. Tu vůni už jsem cejtil. dám si ještě jedno nebo dvě? slyšel jsem všechny myšlenky, nejvíc mě upoutala ta druhá. Mohl to být ten tvor co se ukrýval mezi stromy, ale nemohl jsem ho najít. Neznal jsem jeho hlas a nikdo nepromluvil. Tvor musel sledovat Christyaninu vůni celou cestu. Byl jsem rád, že dojedla zaplatil jsem a vydali jsme se na spáteční cestu. Pomalu se stmívalo a dnes měl být uplněk. Musel jsem ji odvést domu dřív než bude uplná tna a svítit měsíc. V tomto městě byli vidět nádherně hvězdy, neschoval se tu ani měsíc. V měsíčním světle byl vidět praví odstím mé kůže. Směs šedé, hnědé a černé. Nechtěl jsem aby mě tak viděla Christy, ne dokud sama na něco nepříde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Weňa$ - Tvoje NARNIEUJÍCÍ TĚ SB, které Tě nikdy v životě nechce ztratit! Weňa$ - Tvoje NARNIEUJÍCÍ TĚ SB, které Tě nikdy v životě nechce ztratit! | Web | 19. dubna 2009 v 16:53 | Reagovat

Je to úžasný. :-) Krásný. Moc se těším na další kapitolu. Mimochodem, překvapuje mě, že máš pořád tolik fantazie. :-D :-)

2 Weňa$ - Tvoje ŠELTÍKUJÍCÍ TĚ SB, které Tě nikdy nechce ztratit Weňa$ - Tvoje ŠELTÍKUJÍCÍ TĚ SB, které Tě nikdy nechce ztratit | Web | 20. dubna 2009 v 16:05 | Reagovat

Čauves, SB. :) Já jen, že je u mě důležitej článek, tak se podívej. xP Zatím, měj se, pá !

odkaz :

http://charming-charmed.blog.cz/0904/4-krok-rekonstrukce-avsak-jen-na-dobu-ne-urcitou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama